Rok 2017

PARÁDA 2017

PARÁDA 2017 https://parada.spv.sk/ – ôsmy ročník podujatia, ktorého hlavným cieľom bolo pripomenúť si úspechy slovenských paraolympionikov sa konalo dňa 3.6.2017 v rekreačnom areáli Zelená voda pri Novom meste nad Váhom. 
Organizátori pre návštevníkov pripravili súťaže, deti si mohli vyskúšať paraolympijské športy, otestovať sa vo vedomostných súťažiach, ale aj stretnúť sa s hendikepovanými športovcami. 
Jedno zo stanovísk patrilo aj kolegom z ATV CLUB Slovakia RS, s ktorými sme predviedli spoločné ukážky. 
Ďakujeme za pozvanie Zdenkin Zdenko Pollak. Sme radi, že sme mohli podporiť túto peknú akciu a tešíme sa opäť o rok 

 

Tréning na Ergone v Brne

V sobotu 20.5. sme si opäť vyskúšali top ruinu Ergon v Brne. Cieľom bolo, aby aj naši noví členovia videli ako vyzerá skutočná ruina. Naše spoločné cvičenie dopadlo nad naše očakávania a skoro všetci psi hľadali, ako keby tam chodili pravidelne. Touto cestou chceme poďakovať Šárke Chmelovej zo Siriusu, atestovanej psovodke, ktorá zastrešila náš tréning po odbornej stránke a mala neoceniteľné rady pre vsetkých.
 
Fotky tu

 

Ukážky pre MŠ Kríkova BA

Včera 16.5. sme sa zúčastnili dalších ukážok v našej ukážkovej šnúre. Tento raz to bolo v MŠ Kríkova vo Vrakuni. Deti videli prácu záchranárskych tímov, mohli si vyskúšať ako sa cvičí so záchranárskym psom a na koniec to najzábavnejsie "hra na schovávačku". Naši psi si vyskúšali hľadanie celých skupin detí, ktorých bolo až dvadsať a všetky sa zmestili pod jednu celtu.

 

V. ročník Ivanskej packy

Mladí kynológovia zo Strednej odbornej školy v Ivanke pri Dunaji organizovali V. ročník Ivanskej packy. Na túto peknú akciu sme radi prijali pozvanie a predstavili prácu našich záchranárskych tímov. Ako to na takej "pátračke" vyzerá si vyskušali aj najmladší, ktorí mali možnosť pracovať so záchranárskym psikom, poskytnúť prvú pomoc a podielať sa na transporte zranenej osoby.

 

Skúšky podľa národného skúšobného poriadku NSPZP

6.5.2017 sme organizovali skúšky podľa Národného skúšobného poriadku záchranárskych psov. CaSaVit RESCUE Slovakia aj Dog Academy reprezentovali dvaja psovodi, piatym psovodom bol kolega zo SARDA Slovakia. Naši psovodi splnili limit na zadanie skúšky Michal Kubinec s Teddym v kategórii P1 a Diana Werdenichová s Arwen v kategórii P2.
Gratulujeme k úspešne zloženým skúškam a prajeme veľa ďalších kynologických úspechov. Ďakujeme rozhodcovi Jánovi Pothemu za posudzovanie skúšok.
 
Fotky tu

 

Kurz prvej pomoci

V sobotu 8.4.2017 zorganizovala BKZB v priestoroch spoločnosti Kvant s.r.o. v Bratislave 12 hodinový certifikovaný kurz prvej pomoci, na ktorom sa zúčastnili aj naši mladí psovodi. Kurz prvej pomoci viedla Falck Academy s.r.o. a účastníci kurzu okrem teoretických vedomostí o základných zásadách a praktikách poskytnutia prvej pomoci, vrátane prevencie, získali aj praktické zručnosti poskytovania prvej pomoci, ako zhodnotenie situácie, prvotné a druhotné vyšetrenie zraneného, zastavenie krvácania, uvoľnenie dýchacích ciest, resuscitácia, fixácia a príprava zraneného na prevoz, psychická podpora postihnutým a pod..
Dúfame, že skúsenosti, ktoré na kurze nadobudli a ktoré si overili aj v záverečnom písomnom teste, nebudú musieť nikdy použiť priamo v teréne a ak predsa, tak budú vedieť poskytnúť prvú pomoc správne a včas.
 
Fotky tu

 

Medzinárodné skúšky podľa IPOR

Dňa 2.4.2017 sme v Ivanke pri Dunaji a v Modre organizovali medzinárodne záchranárske skúšky v kategóriách RH-F E, RH-T E,A,B a RH- FL A a B, ktoré posudzoval medzinárodný rozhodca IRO Pavel Šabacký (CZ). Skúšok sa okrem štyroch psovodov z CaSaVit Rescue Slovakia zúčastnili aj psovodi z Alfa Rescue Nitra, BKZB, SARDA Slovakia a SIRIUS (CZ). Ďakujeme kynologickému klubu J. Stolárika Modra za poskytnutie krásneho cvičáku na vykonanie skúšok poslušnosti, nabranie síl medzi jednotlivými kolami a obedný catarenig a žiakom Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji za figurovanie. Úspešným psovodom gratulujeme a tým, ktorých výkony na zadanie skúšky nestačili, budeme držať palce nabudúce a veríme, že získali nové skúsenosti, ktoré zúročia v ďalšom výcviku. 
 
Fotky tu

 

Lavínové sústredenie, Magurka na Liptove

Záchranárske tými CaSaVit RESCUE Slovakia sa v dňoch 23.2.-26.2.2017 zúčastnili lavínového sústredenia , ktoré organizovali kolegovia z Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády. Tri dni sme intenzívne trénovali v krásnom prostredí zasneženej Magurky. Ďakujeme Peter Král za prípravu topografického cvičenia a prednášky na tému rádiokomunikácia a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie 

Fotky tu

 

Pátracia akcia Stupava

Naša organizácia bola dňa 19.2.2017 po 21. hodine požiadaná rodinnými príslušníkmi o pomoc pri pátraní po 80- ročnej osobe zo Stupavy. Uvedená osoba bola nezvestná od poobedia daného dňa. Pátraciu akciu zabezpečoval PZ SR. Okrem našej organizácie boli kontaktovaní kolegovia z BKZB, a taktiež bol povolaný mantrailový pes Casino od p. Luboša Satoru.
Po veľmi rýchlom zmobilizovaní jednotlivých členov sme sa dostavili na miesto posledného výskytu nezvestnej osoby, kde nasledoval briefing, kde sa preberal ďalší postup pátracej akcie. Počas porady bolo oznámené veliteľovi pátracej akcie nájdenie osoby zodpovedajúcej popisu nezvestnej v areáli miestnej firmy. Následne došlo k stotožneniu a potvrdeniu, že naozaj ide o nesvestnú osobu.
Sme veľmi radi, že prípad skončil úspešne a osoba sa našla v poriadku a bez akejkolvek ujmy na zdraví. Akcie sa zúčastnili 5 členovia CaSaVit Rescue Slovakia, 3 členovia BKZB, 2 členovia IBHA Brno.

 

Tréning v ruine v Brne

Dňa 18.2.2017 sme využili ponuku našich zahraničných priateľov zo skupiny SearchForFun a užili si tréning ruinového vyhľadávania v priestoroch areálu spoločnosti CRANESERVICE BRNO s.r.o..
K dispozícii pre hľadanie boli miestnosti v starom zámočku na prízemí aj na poschodí, tmavá pivnica, „prasečák a oddelenie záhad“ a tiež vonkajšie priestory plné náhradných dielov na žeriavy, takže ak by niekto potreboval požičať žeriav, máme známych :) Priestory pre hľadanie, ako to už v starých uzavretých priestoroch býva, boli kvôli prúdeniu vzduchu a šíreniu pachov náročné a poriadne preverili našich štvornohých záchranárov aj nás. Ale všetci boli veľmi šikovní, riadne sa s tým popasovali a zahanbiť sa nenechali ani naši najmladší členovia.
Hľadanie v areáli spoločnosti CRANESERVICE BRNO s.r.o. je spojené s krásnou myšlienkou pomáhať psíkom v núdzi. Platí sa dobrovoľné vstupné, ktoré je pripísané na účet skupiny SearchForFun a venované depozitu alebo útulku, ktorí schvália členovia tejto skupiny. Sme hrdí na to, že sme mohli aj my podporiť túto myšlienku a do spoločného fondu prispieť sumou vo výške 960,- Kč. 
Tréning bol super, ďakujeme za pozvanie naším českým kolegom, najmä Petre Suchánkovej za sprístupnenie areálu a vytvorenie priestorov pre výcvik záchranárskych psov a tiež Vierke Felcmanovej, Evči Káčerkovej a Romanovi Pavolovi za spoločnú účasť na tréningu a ich ochotné figurovanie a výmenu skúseností. Tešíme sa so všetkými na ďalšie stretnutie :)

Fotky tu

"FEYA" Christmas Bell Black Brianta 25.10.2009 - 22.2.2017 

S veľký smútkom a bolesťou v srdci sme sa 22.2.2017 rozlúčili s jedným z našich zakladajúcich psích členov fenkou Feyou, ktorú si všetci vždy budeme pamätať tak, ako vyzerá na týchto fotkách – ako nádherného sebavedomého flatieho klauna s úsmevom od ucha k uchu, s jazykom až po kolená, s iskrami v očiach a hlavne s veľkým zápalom a srdcom záchranára, vždy pripraveného ísť do každej akcie po boku svojho partnera. Keď sa povie „Feya“, každý figurant si určite spomenie na tisíc mokrých pusiniek, na čierne klbko neutíchajúcej energie, vyžarujúce silu a odhodlanie nesklamať dôveru do nej vloženú a posúvajúce hranice vzťahu človek a pes ďalej a ďalej. Feya bola rodená záchranárka, ktorá si prácu užívala každou bunkou svojho tela a svojím zápalom a nadšením pre prácu strhávala aj ostatných. Mala za sebou krásne úspechy na poli skúškovom, pretekárskom či výstavnom, zúčastnila sa mnohých pátracích akcií, kde vždy bola svojmu ľudskému partnerovi oporou, nám všetkým ostatným nastavila laťku poriadne vysoko a ako jediná na Slovensku splnila IRO medzinárodný atest plošného vyhľadávania. Škoda, že svoje skúsenosti nestihla odovzdať mladším generáciám, ale ako ju poznáme, hneď po príchode za Dúhový most, všetko poriadne obehala, zvolala partiu starých aj nových kámošov a vytvorila dúhovú organizáciu záchranárov, ktorí teraz spoločne behajú po lesoch a lúkach a užívajú si nekonečnú radosť z voľnosti a slobody. A ak sa vám niekedy bude zdať, že hrmí, verte, že sa veľmi veľmi mýlite – to Feya na nás zhora šteká, že sme zas raz niečo ...
Navždy zostane v našich srdciach a my sa budeme snažiť ju nesklamať, aby až raz sa znovu stretneme, sme nemuseli počúvať jej nahnevaný štekot, že veď ona nám vravela, že ten figurant je tam a tam, ale nikto ju nepočúval. 
Sladké sny Feya, nikdy nezabudneme ... 

 

Pátracia akcia Bratislava

V sobotu 14.1.2017, sa naši psovodi v spolupráci s členmi BKZB zúčastnili pátrania po 51-ročnom mužovi z Bratislavy. V studenom počasí a za výdatného sneženia psovodi prehľadávali zalesnené územie Bratislavy-časť Železná studnička, kde bola hľadaná osoba videná. Aj napriek nasadeniu a úsiliu všetkých zúčastnených pátranie bolo ukončené bez nájdenia nezvestnej osoby.
 
 
 

Rok 2016

 

Tréningový víkend, Jelenec

V dňoch 18.-20.11.2016 CaSaVit RESCUE Slovakia a Alfa Rescue Nitra zorganizovali spoločný tréningový víkend v Jelenci. Jedno popoludnie sme venovali psím hrám, psovodi so svojimi psami absolvovali zábavné súťažné disciplíny, kde si overili vzájomnu súhru. V nedeľu sme rozvíjali tímovu spoluprácu pri zdolávaní lanovej dráhy, poskytovali sme prvú pomoc aj sme transportovali zranenú osobu. A popritom všetkom sme si potrénovali aj s našimi psami v lese počas dňa, ale aj v náročnejších večerných hodinách v hlbokej tme. Ďakujeme všetkým zúčastneným za vytvorenie príjemenej atmosféri, za treningové nasadenie, ale aj za skvelú kapustnicu, ktorá zahriala v žalúdku a aj pri srdci :)

Súčinnostné záchranárske cvičenie, Bzince pod Javorinou

V dňoch 21.-23.10. sa konano v Bzinciach súčinnostné záchranárske cvičenie. Toto cvičenie bolo zamerané na nácvik spolupráce mantrailových psov, psov určených na plošné vyhľadávanie a ostatných zložiek, ktoré sa podielajú na pátracích akciách. Technickú podporu a presun zabezpečovali kolegovia na štvorkolkách. Tohto cvičenia sa za CaSaVit Rescue Slovakia zúčastnili 2 naše členky a to Soňa s Forestom a Diana s Arwen. Hlavné cvičenie resp. nácvik reálneho nasadenia prebiehal v nočných hodinách, v teréne a v smere, ktorý určil mantrailový pes. Obe naše členky si počínali veľmi dobre a potvrdili, že výcvik a tréningy vedia využiť aj v podmienkach zodpovedajúcim reálnemu nasadeniu. Zároveň tu získali nové skúsenosti, ktoré v budúcnosti určite zúročia. 
Ďakujeme za pozvanie naším kolegom z MT IBHA a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 

Pátracia akcia Bratislava

V sobotu 16.1.2016 sme boli OHZ Petržalka a Dog Academy privolaní na pomoc pri pátraní po 88 ročnom mužovi z Bratislavy- MČ Petržalka. Do tejto akcie sme nasadili našich 5 psovodov so svojimi psami, ktorí na požiadanie polície prehľadávali zalesnené územie v okoli petržalskej hrádze, kde bol muž naposledy videný. Aj napriek úsiliu všetkých zúčastnených sa muža zatiaľ nepodarilo nájst.

 

Naši členovia v časopise "Psí sporty"

 

...sľubované články v časopise "Psí sporty" su uverejnené. 

Koncom augusta 2015 sa konali jedny z najnáročnejších pretekov pre záchranárskych psov Search Patrol Lost 2015, ktorých sa zúčastnili naši dvaja členovia Ivan Londarev so svojou fenkou Feyou a Petra Švecová so svojim psom Zeusom.
Tri mesiace na to sa konal "Sar-dog.cz Cup", kde sa zúčastnila Nikol Petrišinová so svojimi fenkami Poly a Nini.

   

 

 

Ukážky na Spojenej poľnohospodárskej škole v Ivanke pri Dunaji

 

Záchranárska kynologická brigáda Dog Academy nás oslovila na spoluprácu na ukážkach pre budúcich kynológov, ktoré sa konali v stredu 2.3.2016. Členovia Dog Academy si zobrali na starosť teoretickú časť, v prednáške priblížili študentom význam výcviku záchranárskych psov, metodiku výcviku a systém testovania záchranárskych psov prostredníctvom národných a medzinárodných skúšok.
Naši traja členovia so svojimi psami predviedli vybrané cviky poslušnosti podľa medzinárodného skúšobného poriadku a v praxi predviedli vyhľadávanie stratených ľudí, v tomto prípade len za plentami a na traktore. Prácu figurantov si radi vyskúšali aj mladí kynológovia.

Fotky tu

 

Rok 2015

Spoločný tréning- Zbrojovka, Brno

 

Počas víkendu 12.-13.12. sme boli na našom prvom spoločnom tréningu našej novej organizácie CaSaVit. Hneď na začiatok sme si zvolili náročný trenažér – bývalej zbrojovky v Brne...viac

 

 

Pátracia akcia Malacky

 

6.12. vo večerných hodinách sme boli požiadaní o pomoc pri pátraní po 64 ročnom mužovi od Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády, ktorý sa stratil v Malackách. Uvedená osoba bola nezvestná od ranných hodín. Z dôvodu potreby okamžitého nasadenia boli na pátraciu akciu vyslaní naši dvaja členovia: Michal Barica so svojím psom a Ivan Londarev so svojou fenkou. Naši kolegovia sa okamžite zapojili do pátracej akcie na základe požiadaviek veľitela zásahu a PZ SR. Pátracia akcia dopadla úspešne a hľadaná osoba sa našla živá.

Do pátracej akcie sa zapojili:

2 členovia CaSaVit Rescue Slovakia

5 členovia BKZB

Luboš Satora s mantrailovým psom

Príslušníci PZ SR

 

 

Založenie CaSaVit Rescue Slovakia

 

16.12.2015 vznikla nová organizácia s názvom CaSaVit Rescue Slovakia, ktorú založili skúsení psovodi záchranari s niekoľkoročnými skúsenosťami.

 

Kontakt

CaSaVit Rescue Slovakia

© 2015 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode